Dec-Ćwiek Małgorzata Neurologia

Małgorzata Dec-Ćwiek, neurolog

Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice i Katedrze Neurologii, Collegium Medicum UJ w Krakowie, gdzie aktualnie pracuje.
W 2012 roku obroniła doktorat w dziedzinie neurologii.

W 2010 roku przebywała na stażu w Klinice Neurologii w Kilonii (Niemcy). Na początku 2015 roku przebywała na stażu naukowo-klinicznym w Centrum Leczenia Chorób Układu Pozapiramidowego w Klinice Neurologii Uniwersytetu w Londynie (Sobell Department of Motor Neuroscience and Movement Disorders, UCL Institute of Neurology, University College London).

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego.
Główne zainteresowania zawodowe to choroby układu pozapiramidowego (drżenie, choroba Parkinsona, zespoły parkinsonowskie, choroba Huntingtona, dystonie), leczenie neuromodulujące (głęboka stymulacja mózgu, DBS), otępienia, leczenie toksyną botulinową (dystonia, spastyczność, migrena).
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Chorób Ruchu (ang. The Movement Disorder Society).
Swoją wiedzę i umiejętności wciąż poszerza na licznych kursach i zjazdach naukowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny z oddziałem przy ul. Grzegórzeckiej.