Żylaki kończyn dolnych (metoda BRFITT/CELON)

Operacja żylaków kończyn dolnych metodą  BRFITT  (ang. Bipolar Radio Freqency Induced Thermo Therapy) polega na zamykaniu niewydolnych żył kończyn dolnych przy pomocy prądu indukowanego falami radiowymi (RF), generowanymi aparatem Celon firmy Olympus. Przebieg zabiegu jest podobny do operacji wykonywanej laserem EVLT (Endovenous Laser Treatment).  Zabieg operacyjny wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zamiast cięć jak w klasycznej operacji żylaków wykonuje się mikro nakłucia, przez które wprowadza się do chorej żyły prowadnik oraz aplikator wytwarzający fale radiowe o takiej częstotliwości, która powoduje zamknięcie się naczynia.  Metoda BRFITT (Celon) jest bezpieczną i skuteczną operacją wewnątrznaczyniowego zamykania niewydolnych żył kończyn dolnych. Zabieg przeprowadzany jest bez konieczności hospitalizacji. Po operacji sposobem  BRFITT (Celon) następuje szybszy powrót  chorego do normalnych codziennych zajęć, brak jest rozległych krwiaków oraz blizn. Zastosowanie metody BRFITT (Celon) znacząco podnosi komfort chorego po zabiegu i nie powoduje przykrych dolegliwości bólowych.
Aktualnie metoda BRFITT (Celon) jest najbardziej polecaną wśród zabiegów endoluminarnego zamykania niewydolnych żył kończyn dolnych. Rekomendowana jest przez czołowe ośrodki flebologiczne w Polsce, jak również w Europie i USA.
Zabiegi w SCDZ Medicina wykonuje zespół, który przeszedł szkolenia w czołowych ośrodkach flebologicznych Niemiec, USA, Czech i Polski.

Kwalifikacje do zabiegu odbywają się w przychodni przy ul. Barskiej 12, tel. 600 062 115.