Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

W naszych placówkach przy ul. Barskiej 12 i Grzegórzeckiej 67C realizujemy Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W ramach tej akcji Panie w wieku 45-74 co dwa lata mogą bezpłatnie wykonywać badanie mammograficzne. W przypadku wystąpienia dodatkowych czynników ryzyka, badanie może być powtarzane co roku.

Badania wykonujemy przy użyciu cyfrowych aparatów mammograficznych zakupionych w 2021 r. ze środków budżetu państwa w związku z realizacją "Narodowej Strategii Onkologicznej".

Mammografia to radiologiczne badanie piersi mające na celu rozpoznanie zmian w obrębie gruczołu piersiowego. Badanie polega na wykonaniu dwóch zdjęć rentgenowskich każdej piersi. Uzyskany obraz pozwala na wykrycie zmian będących we wczesnym stadium rozwoju, które z reguły są niewyczuwalne. Wykorzystywana w trakcie mammografii dawka promieniowania rentgenowskiego jest niewielka, dzięki czemu badanie jest całkowicie bezpieczne. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania.

 

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

NARODOWA STRATEGIA ONKOLOGICZNA

Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy

wartość dofinansowania 1 168 497,38 zł

całkowita wartość projektu 1 250 501,60 zł

 

znaki_strona_www

MEDICINA
MEDICINA