Zabiegi operacyjne

Endoprotezoplastyka stawu kolanowego

Endoprotezoplastyka stawu kolanowego
treatment.png

Zabieg chirurgiczny jest konieczny kiedy rehabilitacja i farmakoterapia nie przynoszą wystarczającego efektu w leczeniu zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych kolana. Często to jedyny ratunek dla osób cierpiących z powodu chronicznego bólu kolana.

 

Endoprotezoplastyka stawu kolanowego (alloplastyka kolana) polega na wymianie zniszczonego stawu kolanowego na sztuczną endoprotezę (implant). Implant wykonany jest z bezpiecznego, obojętnego dla organizmu materiału. Endoproteza stawu kolanowego zastępuje główne funkcje naturalnego stawu, dzięki czemu poprawia widocznie jakość życia i przynosi pacjentowi ulgę.

 

Operacja polega na usunięciu całego stawu kolanowego i zastąpieniu go endoprotezą. Jest przeprowadzana w znieczuleniu podpajęczynówkowym („od pasa w dół”) lub ogólnym („narkoza”). Po zabiegu dodatkowo stosowane jest znieczulenie regionalne (czasowa blokada nerwów, blokująca odczuwanie bólu w operowanym obszarze).  Operacja to połowa sukcesu, a o ostatecznym powodzeniu decyduje proces rehabilitacji, który trwa kilka miesięcy i zaczyna się już w pierwszej dobie po zabiegu.

doctor.png

Zabieg do wykonania w placówce

Szpital Medicina

ul. Barska 12

30-307 Kraków

Zarejestruj wizytę
MEDICINA
MEDICINA